Kjøkkenhagedagen på Tingvoll
Foto: Sissel Hansen
Praktisk info
Dato: 30.08.26
Tidspunkt: 12:30 - 17:00
Adresse: Tingvoll Økopark, Gunnars veg, Tingvoll, Norge
Forening: Risken sopp- og nyttevekstforening
Region: Møre og Romsdal
Pris fra: Gratis
Ledere
Cathrine Høstmark
Kari Janne Gjøen
Utstilling av sopp og nyttevekster, brosjyrer og småbøker
Risken sopp- og nyttevekstforening stiller på stand på Kjøkkenhagedagen på Tingvoll som tidligere år. Soppsakkyndige og nyttevekstkyndige møter dere på stand med utstilling, brosjyremateriell og informasjon/veiledning om sopp og nyttevekster. Vi har også fagbøker og små guidebøker for salg. Soppkontroll fra kl 16-17.
Få en hel ettermiddag med kokkeshow, lokalmatmarked og hagevandring i den frodige visningshagen, omgitt av summende insektliv og fuglekvitter. Her møter du også fagfolk som forsker på økologisk dyrking, kokker som tryller fram nye smaker – og «hagehekser» som kommer flyvende på soplimen sin og lærer opp barna i grønne heksekunster.
Se mer om hele arrangementet, og billettpriser for inngang her: Kjøkkenhagedagen: Blomster til glede og nytte – og til matfatet
Velkommen!